Co możemy dla Ciebie zrobić

Chcesz porozmawiać bardziej szczegółowo?

Zadzwoń

603 252 633

Tworząc Twój własny serwis informacyjny, możemy przygotować dla Ciebie odpowiednią oprawę graficzną, albo możesz przygotować ją sam. Poniżej znajdziesz szczegółowe wytyczne dotyczące minimalnej oprawy.

Jeśli zależy Ci na czymś więcej i szukasz odpowiedniego szablonu html, zajrzyj na tą stronę - znajdziesz tam kilkaset bardzo dobrej jakości szablonów.

od czego zacząć?

Zacząć powinieneś od doboru właściwych kolorów dla strony. Nie chodzi przy tym o kwestie estetyczne, ale o wspieranie kolorystyką odpowiednich uczuć u użytkowników końcowych. Przykładowo, inne uczucia chciałbyś wspierać w przypadku strony dla miłośników kwiatów, a inne w przypadki strony sportowej o profilu dla kiboli.

Jeśli nadal nie wiesz, od czego zacząć, przyjrzyj się standardowej kolorystyce naszych stron demonstracyjnych:

kolorystyka czerwona kolorystyka zielona kolorystyka niebieska

arkusz stylów CSS

Jeśli chcesz trzymać się którejś z powyższych, standardowych wersji kolorystycznych (czerwona, niebieska, zielona), wystarczy że po prostu podasz nam swój wybór.

Jeśli zdecydowałeś się na inny schemat kolorów, przygotujemy Ci dedykowany arkusz stylów CSS, a w przypadku ewentualnych późniejszych zmian w strukturze kodu CSS, będziemy Twój dedykowany arkusz utrzymywać - płacisz tylko raz, 150 zł netto.

logotyp

Kolorystyka logotypu powinna być zgodna z kolorem wiodącym dla strony. Powinien to być plik w formacie PNG o wysokości od 180 do 220 pikseli i szerokości równej 100-300% wysokości.

Jak samodzielnie przygotować logotyp?

  • zajrzyj na stronę fonts.adobe.com i znajdź odpowiednią czcionkę
  • przełącz widok z Grid na List, wpisz w polu Sample Text odpowiednią nazwę
  • przy użyciu narzędzi deweloperskich przeglądarki ustaw dla wybranej próbki odpowiedni kod koloru oraz wielkość (najczęściej od 180 do 220 jest wystarczające na logotyp)
  • skopiuj fragment ekranu z czcionką do programu graficznego i dołóż do napisu jakiś element graficzny

Przykłady naszych logotypów, jako inspiracja:

OpenGraph

OpenGraph to obrazek wyświetlany przez Facebooka i Twittera dla publikowanych linków. Nasza aplikacja działa następująco:

  • dla artykułów ze zdjęciem, jak OpenGraph używane jest właśnie to zdjęcie
  • dla artykułów bez zdjęcia, oraz strony głównej, stron kategorii i innych, używany jest dedykowany obrazek OpenGraph

Powinien to być plik PNG, najlepiej o rozdzielczości 800x600 (lub większej, istotne są proporcje 4x3). 15-20 pikseli z każdej strony powinno być zostawione jako potencjalnie niewidoczna ramka - może mieć kolor tła lub dowolny inny, ale nie powinno tam być niczego istotnego.

Przykładowy obrazek OpenGraph, jako inspiracja:

favicon

Favicon to mała ikonka wyświetlana przez przeglądarkę np. na zakładce, tuż obok nazwy strony. Dobrej jakości favicon na podstawie logotypu wygenerujesz za darmo w serwisie realfavicongenerator.net.