Co możemy dla Ciebie zrobić

Chcesz porozmawiać bardziej szczegółowo?

Zadzwoń

603 252 633

Ponoć Polacy już teraz biorą za dużo leków...

...ale i dla Twoich produktów znajdzie się miejsce!

Nasza specjalność to budowanie serwisów informacyjnych. Na przykład takich:

Autyzmforum.pl

Przewagą naszych serwisów jest możliwość bardzo precyzyjnego dopasowania ich zawartości (czyli prezentowanych tam newsów) do Twoich potrzeb - możemy np. wielokrotnie wzmocnić intensywność informowania Polaków o odpowiednich chorobach czy dolegliwościach.

Możemy przy tym bardzo dokładnie zawęzić listę tematów - tak aby dopasować przekaz dokładnie do tych chorób, dla których w dalszej kolejności chciałbyś zaoferować jakąś pomoc: leki, usługi terapeutyczne itp.

W naszym portfolio mamy ponad 4 tysiące źródeł artykułów: dłuższych i krótszych, lepszej i gorszej jakości, w tym dotyczących dziesiątek różnych chorób i dziedzin medycyny. Możemy w dowolny sposób dobierać te artykuły, nie tylko na poziomie całego serwisu, ale nawet osobno w jego różnych miejscach.

Jak wygląda współpraca z nami?

  1. Zaczynamy od dogadania Twoich szczegółowych celów biznesowych, jakie chciałbyś osiągnąć dzięki tego typu promocji, oraz dopasowania do nich odpowiednich źródeł danych - tak, aby nie rozwadniać przekazu chorobami, w przypadku których nie jesteś w stanie pomóc.

  2. Następnie omawiamy Twoją wizję artystyczną:

    • możesz zostać przy domyślnym szablonie (takim jak na powyższym zdjęciu), ew. dopasowując jego kolorystykę
    • możesz wybrać dowolny inny szablon html - ta opcja jest nieco droższa, gdyż wymaga ręcznego dopasowania szablonu, przemyślenia układu treści na stronie itp. (w zależności od Twojej wizji, może to zająć od kilkunastu do kilkuset godzin pracy)
    • możesz też połączyć nasze treści z już istniejącą stroną na bazie Wordpressa lub Joomli
  3. Uruchamiamy Twoją stronę. Na tym etapie będziemy potrzebowali pomocy Twojej lub Twojego informatyka (ze względów prawnych, zasoby takie jak domena czy adres IP, będą musiały być zarejestrowane albo na Ciebie, albo na jakiś osobny podmiot).

  4. Jeśli masz odpowiedni budżet, rejestrujemy osobną spółkę z o.o., która będzie właścicielem strony i wszystkich powiązanych zasobów. Wówczas spółka ta bierze na siebie wszystkie problemy związane z prawami autorskimi, czy czymkolwiek innym. Możemy też użyć do tego jakiejś gotowej spółki, jeśli już ją posiadasz.

  5. Weryfikujemy, czy w praktyce wyświetlane treści są zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Z reguły okazuje się, że w praktyce trzeba wprowadzić mniejsze lub większe korekty.

  6. Strona jako taka jest gotowa - na tym etapie możemy ogarnąć podstawowe kwestie SEO, po czym rozpocząć linkowanie do konkretnych artykułów w social mediach i różnych innych miejscach, aby zacząć budować jej ruch i wiarygodność.

Ile czasu potrzeba, aby wypromować wiarygodne źródło informacji?

O ile samo uruchomienie nowej strony da się zrealizować w ciągu jednego dnia, o tyle budowanie wiarygodności jest procesem potencjalnie długotrwałym - chociaż tak naprawdę zależy to od jednego podstawowego pytania:

  • chcesz wejść na polski rynek z czymś zupełnie nowym?
  • czy chcesz wzmocnić sprzedaż czegoś, co ma już przetarte szlaki?

W tym drugim przypadku jest o tyle łatwo, że możesz budować wiarygodność, linkując po prostu do innych stron, które potwierdzą Twój przekaz, ale nie oferują sprzedaży żadnych produktów.

Gorzej z tym pierwszym przypadkiem. Nawet jeśli np. nowy lek dostępny jest w innych krajach, to zasadnicza większość odniesień do materiałów zagranicznych będzie zawierać słownictwo mocno specjalistyczne - a to będzie przekraczać możliwości samodzielnej weryfikacji Twojego przekazu przez kogokolwiek, może poza lekarzami. Oznacza to, że jesteś zdany wyłącznie na siebie.

Musisz także zapomnieć o typowych dla innych dziedzin działaniach SEM, z uwagi na ograniczenia prawne, a działania SEO ograniczyć do minimum zapewniającego podstawową widoczność w wyszukiwarkach.

Budowanie wiarygodności w branży medycznej można z grubsza podzielić na 2 rodzaje aktywności:

  1. Budowanie nadziei - a więc przekaz nastawiony bezpośrednio na samych chorych, merytoryczny ale koniecznie pisany jak najprostszym językiem. Można do tego wplatać terminologię specjalistyczną, ale trzeba to robić z umiarem - np. jedno pojęcie specjalistyczne w krótszym artykule, maksymalnie 2-3 w dłuższym. Zasada jest prosta: nie epatować takimi pojęciami w sposób, który może czytelnika wystraszyć - zamiast tego wplatać je w taki sposób, aby miał on poczucie, że przyswajając jakieś trudne pojęcie, zdobywa kontrolę nad swoją chorobą.

  2. Budowanie wiarygodności przez silnie merytoryczny i weryfikowalny przez specjalistów przekaz - z tym wiąże się dylemat opisany wyżej.

Oba typy działań muszą już ściśle bazować na Twoich konkretnych wypowiedziach, stąd musisz się nimi zająć samodzielnie, lub z pomocą własnych asystentów.

Typowy czas potrzebny na skuteczną promocję strony uważanej potem przez specjalistów jest bardzo silnie zależny od trzech głównych czynników:

  • odpowiedzi na powyższe pytanie (nowy produkt, czy już przetarte szlaki)
  • ciężaru gatunkowego choroby (zupełnie inaczej postrzegana jest wiarygodność strony o np. ospie wietrznej i o nowotworach)
  • poziomu rewolucyjności Twoich rozwiązań (im bardziej Twój produkt zmienia dotychczasowy stan rzeczy, tym częściej będzie to budzić podejrzenia)

Generalnie można powiedzieć, że stronę dotyczącą poważnych chorób (np. nowotworów) da się wypromować w ciągu od 1 do 3 lat, zakładając intensywne działania również z Twojej strony.

Kiedy mógłbym zacząć promować swoje produkty?

Wspomniany umowny okres od 1 do 3 lat zakłada dojście do stanu "przekazywalnej wiarygodności", czyli do stanu, w którym Twoja strona będzie w stanie samodzielnie uwiarygodnić cichą promocję jakiegoś leku, czy innego produktu.

Natomiast o wiele wcześniej powinna być w stanie dawać efekt synergicznej wiarygodności - czyli treści na tej stronie powinny uwiarygadniać treści z innych stron, z efektem wzajemności. Dlatego w branży medycznej, w pakiecie agencja informacyjna nie ma sensu tworzyć jawnych działów tematycznych - znacznie lepszym pomysłem jest:

  • stworzenie 10 osobnych serwisów informacyjnych, o różnych zakresach tematycznych (wspólne mają być tylko te dziedziny, które Cię interesują, ale każdy z serwisów powinien być też obudowany dodatkowymi treściami, aby nie wyglądały one na klony)
  • w każdym w serwisów podejście do danej dziedziny od nieco innej strony, wykreowanie nieco innych problemów, oczekiwań, dyskusji itd.

Jeśli podejdziesz do tego we właściwy sposób, już po 3-6 miesiącach będziesz miał serwisy, które są wiarygodne na tyle, aby wzajemnie, dyskretnie podnosić wiarygodność swoich treści.

Ile to realnie kosztuje?

Oferujemy 3 poziomy usług:

  • agregator newsów - czyli tryb, w którym już za 200 zł netto miesięcznie możesz zacząć "rozgrzewać" kolejne domeny, serwując na nich treści o wybranej tematyce
  • serwis informacyjny - wariant najbardziej opłacalny dla klientów, którzy chcą promować coś, co ma już w Polsce wstępnie przetarte szlaki, już za 2000 zł netto miesięcznie
  • agencja informacyjna - wariant dla klientów, którzy np. chcą wejść do Polski z zupełnie nieznanym wcześniej lekiem o skuteczności mocno przewyższającej dotychczasowe, albo z innym tematem, nieznanym dla ogółu Polaków, za pomocą nawet 10 osobnych serwisów informacyjnych