Co możemy dla Ciebie zrobić

Chcesz porozmawiać bardziej szczegółowo?

Zadzwoń

603 252 633

Chcesz awansować jako polityk?

A może dopiero zaczynasz swoją karierę polityczną i dopiero budujesz rozpoznawalność?

Nasza specjalność to budowanie serwisów informacyjnych. Na przykład takich:

Polityka.co.pl

Przewagą naszych serwisów jest możliwość bardzo precyzyjnego dopasowania ich zawartości (czyli prezentowanych tam newsów) do Twoich potrzeb - czyli np. do Twoich silnych stron jako polityka, oraz do światopoglądu, jaki chcesz pokazać swoim przyszłym wyborcom.

Mogą to być teksty o dowolnie wybranym zabarwieniu:

 • światopoglądowym - od skrajnie lewicowych, przez centrum, po skrajnie populistyczno-prawicowe
 • gospodarczym - od totalnego "czy się stoi czy się leży", przez umiarkowanie lewicujące teksty na poziomie Krytyki Politycznej, przez różne źródła neutralne, aż po Konfederację
 • wojennym - opcja prorosyjska, proukraińska, proniemiecka, lub dowolna, dla której znajdziemy jakieś źródłowe teksty wysokiej jakości

W naszym portfolio mamy ponad 4 tysiące źródeł artykułów: dłuższych i krótszych, lepszej i gorszej jakości, prezentujących cały przekrój poglądów. Możemy w dowolny sposób dobierać te artykuły, nie tylko na poziomie całego serwisu, ale nawet osobno w jego różnych miejscach.

Jak wygląda współpraca z nami?

 1. Zaczynamy od dogadania Twojej szczegółowej wizji na karierę polityczną, oraz dopasowania do niej odpowiednich źródeł danych - takich, których światopogląd wyrażany w kolejnych artykułach będzie się pokrywać z przekazem, z jakim chcesz dopierać do wyborców.

 2. Następnie omawiamy Twoją wizję artystyczną:

  • możesz zostać przy domyślnym szablonie (takim jak na powyższym zdjęciu), ew. dopasowując jego kolorystykę
  • możesz wybrać dowolny inny szablon html - ta opcja jest nieco droższa, gdyż wymaga ręcznego dopasowania szablonu, przemyślenia układu treści na stronie itp. (w zależności od Twojej wizji, może to zająć od kilkunastu do kilkuset godzin pracy)
  • możesz też połączyć nasze treści z już istniejącą stroną na bazie Wordpressa lub Joomli
 3. Uruchamiamy Twoją stronę. Na tym etapie będziemy potrzebowali pomocy Twojej lub Twojego informatyka (ze względów prawnych, zasoby takie jak domena czy adres IP, będą musiały być zarejestrowane albo na Ciebie, albo na jakiś osobny podmiot).

 4. Jeśli masz odpowiedni budżet, rejestrujemy osobną spółkę z o.o., która będzie właścicielem strony i wszystkich powiązanych zasobów. Wówczas spółka ta bierze na siebie wszystkie problemy związane z prawami autorskimi, czy czymkolwiek innym. Możemy też użyć do tego jakiejś gotowej spółki, jeśli już ją posiadasz.

 5. Weryfikujemy, czy w praktyce wyświetlane treści są zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Z reguły okazuje się, że w praktyce trzeba wprowadzić mniejsze lub większe korekty.

 6. Strona jako taka jest gotowa - na tym etapie możemy rozpocząć działania SEO i SEM, a także zacząć linkowanie do konkretnych artykułów w social mediach i różnych innych miejscach, aby zacząć budować jej ruch i wiarygodność.

Ile czasu potrzeba, aby wypromować wiarygodne źródło informacji?

O ile samo uruchomienie nowej strony da się zrealizować w ciągu jednego dnia, o tyle budowanie wiarygodności jest procesem długotrwałym - zwłaszcza dla stron o charakterze politycznym lub opiniotwórczym, gdzie sporo czytelników samodzielnie weryfikuje wiek strony, jej popularność, realne istnienie wydawcy itd.

Na budowanie wiarygodności składają się m.in.:

 • działania SEO i SEM, prowadzące do uzyskania widoczności i w miarę dobrych pozycji w wyszukiwarkach (głównie Google) - nie muszą to być koniecznie pierwsze strony, w zupełności wystarczy aby Twoja strona dla wielu fraz związanych z jej tematyką znajdowała się w pierwszej setce wyników

 • popularyzacja linków do poszczególnych artykułów w mediach społecznościowych, oraz w komentarzach do innych artykułów (na innych stronach) - przy czym nie tylko samych linków, ale opinii w różnych sprawach, zawierających link jako naturalne poszerzenie wypowiedzi

 • wspominanie nazwy domeny w różnego rodzaju wypowiedziach, wywiadach, na plakatach, bannerach itp. (najlepiej w formie luźnego cytowania wypowiedzi przeczytanej właśnie na tej stronie) - po pierwsze buduje to ruch organiczny, po drugie wypowiedzi takie mają szansę na powtórzenie przez "prawdziwych" dziennikarzy, a tym samym utrwalenie linków do Twojej strony już przez nich jako pierwotne źródło

Pierwsze z tych działań jesteśmy w stanie dla Ciebie zrealizować z pomocą naszych partnerów (albo przekazać Ci do nich bezpośredni kontakt). Pozostałe działania muszą już ściśle bazować na Twoich konkretnych wypowiedziach, stąd musisz się nimi zająć samodzielnie, lub z pomocą własnych asystentów.

Typowy czas potrzebny na skuteczną promocję strony rozpoznawalnej w życiu politycznym i dającej zauważalne korzyści, oceniamy na 1.5 do 2 lat, zakładając intensywne działania opiniotwórcze z Twojej strony.

Kiedy mógłbym zacząć promować samego siebie, lub moje idee?

Już po pierwszych 4-6 miesiącach działania, strona powinna być na tyle wiarygodna, aby nie być oceniana jako scam - a więc jej włączanie we własną działalność polityczną powinno dawać pozytywne (choć z początku słabo zauważalne) efekty.

Tak naprawdę intensywność efektów bardzo silnie zależy od wydarzeń, których nie da się przewidzieć - np. niedawne zatrucie Odry zwiększyło zainteresowanie czytelników wiadomościami z zakresu polityki ekologicznej rządu o ponad 1000%, a politykom, którzy się w najbardziej kluczowych kilku dniach załapali na narrację "PiS dopuścił do zatrucia Odry", dodało popularność większą, niż wcześniejszy rok intensywnej pracy.

Ile to realnie kosztuje?

Oferujemy 3 poziomy usług:

 • agregator newsów - czyli tryb, w którym już za 200 zł netto miesięcznie możesz zacząć przygotowywać grunt pod przyszłe, bardziej intensywne działania i budować historię pożądanych treści w Google i innych wyszukiwarkach
 • serwis informacyjny - wariant najbardziej optymalny dla większości klientów, stanowiący zauważalne wsparcie w budowaniu kariery politycznej już za 2000 zł netto miesięcznie
 • agencja informacyjna - wariant dla klientów o bardziej złożonych potrzebach, np. polityków i ugrupowań o poglądach skrajnych, które należy delikatnie "wmasowywać" od różnych stron, na 10 osobnych serwisów informacyjnych