Co możemy dla Ciebie zrobić

Chcesz porozmawiać bardziej szczegółowo?

Zadzwoń

603 252 633

Chcesz zmienić sposób postrzegania jakiegoś kraju przez Polaków?

Albo zacząć podgrzewać nastroje przed jakimś istotnym wydarzeniem?

Nasza specjalność to budowanie serwisów informacyjnych. Na przykład takich:

Ukraina.co.pl

Przewagą naszych serwisów jest możliwość bardzo precyzyjnego dopasowania ich zawartości (czyli prezentowanych tam newsów) do Twoich potrzeb - czyli np. do narracji politycznej i etnicznej, jaką chcesz wzmacniać.

Mogą to być teksty o dowolnie wybranym zabarwieniu:

 • światopoglądowym - wykorzystujące pozytywne lub negatywne zwyczaje, z którymi utożsamiany jest dany kraj lub jego społeczeństwo (np. alkoholicy, złodzieje samochodów, świetni kochankowie, mistrzowie kuchni itd.)
 • gospodarczym - nt. realnego, bieżącego wpływu tego kraju na różne doraźne korzyści Polski i Polaków (np. pieniądze z KPO blokowane przez zagranicznych polityków)
 • wojennym - korzystającym z argumentów patriotycznych (w szczególności nt. różnych starych konfliktów: Hitler, OUN-UPA)

W naszym portfolio mamy ponad 4 tysiące źródeł artykułów: dłuższych i krótszych, lepszej i gorszej jakości, prezentujących cały przekrój poglądów. Możemy w dowolny sposób dobierać te artykuły, nie tylko na poziomie całego serwisu, ale nawet osobno w jego różnych miejscach.

Jak wygląda współpraca z nami?

 1. Zaczynamy od dogadania Twojej szczegółowej narracji, oraz dopasowania do niej odpowiednich źródeł danych - takich, których światopogląd wyrażany w kolejnych artykułach będzie się z tą narracją pokrywać. Tak, aby większość pracy robił za Ciebie ktoś inny.

 2. Następnie omawiamy Twoją wizję artystyczną:

  • możesz zostać przy domyślnym szablonie (takim jak na powyższym zdjęciu), ew. dopasowując jego kolorystykę
  • możesz wybrać dowolny inny szablon html - ta opcja jest nieco droższa, gdyż wymaga ręcznego dopasowania szablonu, przemyślenia układu treści na stronie itp. (w zależności od Twojej wizji, może to zająć od kilkunastu do kilkuset godzin pracy)
  • możesz też połączyć nasze treści z już istniejącą stroną na bazie Wordpressa lub Joomli
 3. Uruchamiamy Twoją stronę. Na tym etapie będziemy potrzebowali pomocy Twojej lub Twojego informatyka (ze względów prawnych, zasoby takie jak domena czy adres IP, będą musiały być zarejestrowane albo na Ciebie, albo na jakiś osobny podmiot).

 4. Jeśli masz odpowiedni budżet, rejestrujemy osobną spółkę z o.o., która będzie właścicielem strony i wszystkich powiązanych zasobów. Wówczas spółka ta bierze na siebie wszystkie problemy związane z prawami autorskimi, czy czymkolwiek innym. Możemy też użyć do tego jakiejś gotowej spółki, jeśli już ją posiadasz.

 5. Weryfikujemy, czy w praktyce wyświetlane treści są zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Z reguły okazuje się, że w praktyce trzeba wprowadzić mniejsze lub większe korekty.

 6. Strona jako taka jest gotowa - na tym etapie możemy ogarnąć podstawowe kwestie SEO, po czym rozpocząć linkowanie do konkretnych artykułów w social mediach i różnych innych miejscach, aby zacząć budować jej ruch i wiarygodność.

Ile czasu potrzeba, aby wypromować wiarygodne źródło informacji?

Sposób budowania wiarygodności w tej "branży" bardzo ściśle zależy od linii polaryzacyjnej, wokół której chcesz tą wiarygodność budować. Przykładowo, treści:

 • o charakterze wojskowo-wojennym
 • związane z Ukrainą i tematyką uchodźców (niekoniecznie z Ukrainy)
 • inne budujące narrację negatywną wobec kogokolwiek

"łapią" już po pierwszych 2-3 tygodniach działania strony. A jednocześnie treści operujące na pozytywnych emocjach i budujące pozytywną narrację są wielokrotnie częściej podważane i atakowane. Ilość potrzebnego czasu przy tematyce ogólno-wojskowej zależy więc bardzo ściśle od tego, co dokładnie chcesz osiągnąć. Porozmawiamy o szczegółach na etapie rozmowy o Twojej wizji i celach.

Metody budowania wiarygodności od strony czysto technicznej są zbliżone do innych dziedzin życia, natomiast bardzo różnią się na poziomie sposobu konstruowania przekazu - o ile w większości pozostałych dziedzin chodzi o wywołanie u czytelnika emocji pozytywnych, będących "przekaźnikiem" wtłaczanych mu idei, o tyle tutaj "przekaźnikiem" są emocje negatywne i ogólne rozchwianie emocjonalne (czyli stan zbliżony do histerii, w którym własne uprzedzenia i przekazywane emocje negatywne jak najsilniej przesłaniają merytorykę).

Z uwagi na powyższe, odradzamy wszelkie działania SEM (jest to niepotrzebne palenie pieniędzy), oraz ograniczenie działań SEO do minimum (do zapewnienia podstawowej widoczności w wyszukiwarkach) - budując przekaz silnie emocjonalny, ruch organiczny jest bezwartościowy, celem jest przyciągnięcie użytkowników już czymś "striggerowanych", najlepiej poprzez wymianę linków pomiędzy różnymi przekazami, w różnych typach mediów. Jeśli podejdziesz do tego we właściwy sposób, już pod koniec pierwszego miesiąca działania serwisu powinieneś osiągać zauważalne efekty.

Ile to realnie kosztuje?

Oferujemy 3 poziomy usług:

 • agregator newsów - czyli tryb, w którym już za 200 zł netto miesięcznie możesz na dodatkowych domenach wzmacniać główny przekaz, jak również stworzyć warstwę pośrednią wymiany linków (partner 1 -> agregator 1 -> Ty -> agregator 2 -> partner 2 -> itd.)
 • serwis informacyjny - podstawowa forma naszej usługi, pojedynczy serwis informacyjny umożliwiający kreowanie własnych treści już za 2000 zł netto miesięcznie
 • agencja informacyjna - wariant docelowy, jeśli efekty Twojej działalności mają być naprawdę wymierne w skali ogólnopolskiej: do 10 osobnych serwisów informacyjnych, które mogą działać jako całkowicie osobne brandy, albo jako działy tematyczne jednego wydawnictwa